MY ENGLISH BLOG

teisipäev, juuli 18

Ühest ja teisest

1. Vaatamata sellele, et minu Novita tellimus on juba lõppenud, saadeti mulle siiski sügise ajakiri. Ja nii ruttu. Tavaliselt oli nii, et ma pidin neile meeldetuletuse saatma ja siis alles sain ajakirja. Ajakiri oli seekord selline keskpärane. Mulle eriti ei meeldi need igavad kampsunid kirjutest lõngadest aga tundub, et Novita pole sellest kirju lõnga buumist veel üle saanud. Siiski leidsin endale kohe ühe kampsuni, mida ma väga vajan :) Ja Maibritile teen sellise valge mütsi. Ja kindad.
2. Sellel suvel tuli mul suur igatsus oma lapsepõlveraamatute järele. Niisiis lugesin kõigepealt taaskord läbi oma suure lemmiku "Värdi". Siis Tjorveni. Ja siis sellise kummalise raamatu nagu "Maaleib". Mulle meelidsid hirmsasti ja meeldivad praegugi sellised "vana aja elust" rääkivad raamatud. Et kuidas elati, mida söödi, milliseid töid tehti. Nii Värdi kui Maaleiva raamatud on just sellise suunitlusega, et tutvustada tänapäeva lapsele meie esivanemate aegset elu. Ja oma lemmikraamatuid võin ma lõputult uuesti ja uuesti lugeda. Peale seda, kui ma olin Tjorveni raamatut seitse korda lugenud, läks arvepidamine sassi. Ma arvan, et nüüd ehk oli üheksas kord seda lugeda:) Ja Värdi raamatki on päris kapsas. (Nüüd aitas kapsastumisele kaasa ka Maibrit, kes raamatu öökapilt kätte sai.) Mu ema ja õde vaatavad mind alati arusaamatult, sest nende arvates on maailmas ju nii palju raamatuid, miks raisata aega ühe ja sama raamatu uuesti ja uuesti lugemisele ...
3. Innustatuna Maaleiva raamatust, kus sündmustik toimub Kihnu saarel, ostsin omale Kihnu käsitöö raamatu. Ilus ja õpetlik raamat. Nagu mul käsitöö raamatuid veel vähe oleks....tellisin Krisost ka Stitch'n Bitch Happy Hooker raamatu. On alles lahe pealkiri sellel raamatul! Aga raamatut veel kätte pole saanud.
4. Enne suvepäevadele minekut käisime Viru keskuses plätusid ostmas. Kuna me olime tulnud maalt ja Maibriti oli pidanud nii kaua paigal istuma, siis mõtlesime ta natukeseks ajaks Väikese Päikese mängutuppa panna. Esimest korda üksinda. Ise sõime seal klaasi taga asuvas kohvikus. Ja täitsa uskumatu... ta ei pannud üldse tähele, et emmet ega issit ligidal pole... muudkui sahmerdas seal ringi ja suhtles teiste lastega. Nii imelik oli teda niimoodi vaadata - minu jaoks ta on ikka veel selline pisike ja õrnake, aga tegelikult juba suur laps. Asja halb pool on see, et tõenaoliselt sai ta sealt endale mingi viiruse külge. Tegelikult ma loodan, et see on viirus, mitte mingi puugihaigus, sest Maibritil on ka kaks puuki olnud. Ühesõnaga on tal teist päeva palavik 38-39... See teeb mind väga murelikuks ja ma püüan kõigest väest igasugu mure- ja pahamõtteid eemale peletada. Aga kui oma laps on haige, siis on see üks suur suur kivi südamel. Loodan, et Maibrit paraneb ruttu ja me saame tagasi maale minna.

9 kommentaari:

maris ütles ...

1. meie sõitsime ka eile suure hurraaga maale ja õhtul tulime sama suure hurraaga tagasi, kuna leevike jäi haigeks. tal on mingi kõhutõbi koos palavikuga.
2. ka minu lemmik oli lapsena see raamat "maaleib". ja suur unistus oli kihnu minna. kui ükskord aastate pärast kihnu saarele ka sain, valmistas see mulle muidugi suure pettumuse. hiljem, umbes 8 korda seal veel erinevatel põhjustel käies leidsin vaikselt ka selle "maaleiva kihnu" üles. esimese raksuga nägin ainult joodikuid.
lapsena tegin endale vahel suure taldrikutäie võileibu lihtsalt võiga ja raputasin soola peale ja samal ajal lugesin seda raamatut. muidu ei söönud ma iial võileiba. aga selle raamatuga sobis.
värdi ja tjorven muidugi meeldisid ka väga. sain ka ema käes hurjutada, et miks ma samu raamatuid loen, kui ometi on nii palju lugemata raamatuid ilmas olemas.

Krentu ütles ...

minule valmistas ka kihnu pettumuse kui seal esimest korda käisin. välja arvatud see, et juba praami peal nägin kihnu kördis tädi, kes kudus :) aga ega siis leiba ei küpsetata ja kangast ei koota ju tänava peal. kui ühtegi päris kihnlast ei tunne, siis jääb see kõik peitu.

parrot-girl ütles ...

kas maiu tervis on paremaks läinud? olete palavikust lahti saanud?

mina saan siin lisaks kõigele muule lapsehoidmist praktiseerida :) Ülepäeva jäetakse mulle nüüd üks viieaastane jõmpsikas, kellele ma pean terve päev tegevust leidma...

Pille ütles ...

Ka minule meeldis "Maaleib" hirmsamal kombel, kui ma veel noor olin - lugesin mitu korda seda raamatut. Kahjuks pole Kihnu saarele siiani jõudnud:(
Loodetavasti on Maibrit terveks saanud? Tervisi emale ja õele!

Kajakas ütles ...

ma loodan ka et Maibrit tervenb juba :)
Eglel läks palavik suht kiiresti mööda, seda viirust pidi hetkel palju olema.

Krentu ütles ...

Oi,tere Pille :D
Maibriti haiguse nimeks osutus "kolmepäevapalavik", mis tähendab, et kolm päeva on palavik ja siis tuleb üle keha lööve. Tulime juba ammu maale ja alles nüüd sain siin neti ligi.
Õnneks on Maibrit nüüd terve:)

KK ütles ...

Mina õppisin Kihnu tüdrukuga koos ülikoolis ja käisime neil mitu korda ka külas saarel. Väga armas ja mõnus kogukond. Natsa kahju on neist ka, sest suvel käib ikka nii palju võõrast rahvast saarel, et nende turvalisus ja rahu on mitmeks kuuks peapeale pööratud.
Aga leiba sõime ja suitsulammas ning ehtsat Kihnu sauna proovisime ka. Väga teistmoodi kogemus.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles ...

Excellent, love it! Subaru impretzer buy diet pill cooper toric contact lenses http://www.receiptprinters.info antidepressant medication order lexapro online Current powerball numbers Blood pressure cuff holder video lesbo gratis