MY ENGLISH BLOG

neljapäev, detsember 13

Rubriik "Pudru ja kapsad" pluss Ostupall

*Viimasel ajal on selline väsimus-tüdimus-melanhoolia peal, et vähe sellest, et ei jõua blogida, ma ei jõua ka midagi teha, millest võiks blogida.
Eks see ole seotud ka sellega et Maibrit on haige. Peale pikki ponnistusi jõudsime selleni, et talle hakkas lasteaias meeldima. Siiski tegin plaane, et mida ma siis kõik teen ja kuhu lähen, kui on võimalik ainult ühte pampu kaasa vedada, liiga vara. Maibrit on nüüd rohkem haige kui terve. Ja viimasena sai ta endale lausa kopsupõletiku. Ja kuna meie perearsti asendusarst käskis antibiootikumid liiga vara ära lõpetada, algas kõik uuesti. Ma ei taha mõeldagi sellele ab kogusele, mida Maibrit peab võtma. Homsest peaks see rohu võtmine siiski ära lõppema, eks siis paista, kuidas läheb. Igaljuhul olen ma sellest südamevalust väga väsinud ja suutmatu midagi asjalikku teha. Aga emade töö pidigi muretsemine olema, nii et eks tuleb harjuda.
*Viimasel ajal on mul tohutu šokolaadi isu peal. 100 grammise Tiramisu šokolaadi Kalevilt söön korraga ära. Kõik Maibriti üllatusmuna šokolaadiümbrised söön ära. Nii kui kuskil šokolaadi vedelemas näen, söön ära. Täna sain terviutus.ee -st karbi käsitöökomme, need on nii head, et olen nad juba peaaegu kõik ära söönud. Ma ei tea, mis see on. No päikest ju üldse pole, kuskilt on vaja energiat saada ;)
*Vahest on tore ka enda üle uhkust tunda. Nagu täna. Olukord oli selline, et oleks võinud väga vihstada, närvi minna ja siis ühe nutuse kõne Andresele võtta. Aga ma suutsin ennast nii meelestada, et ütlesin endale "olukord on küll pisaraid väärt, aga ma lihtsalt ei viitsi närvi minna". Nagu Kajakaski on tõdenud, tavaliselt on asi meelestatuses. Kuigi kui tunned, et ikka seda negatiivset koguneb-ja koguneb hingele, siis on tervse huvides ikka kasulik natuke auru välja lasta :)
*Käisime Andresega Elisabethi vaatamas. Oli mõnus film küll. Mulle väga meeldis. Enim meeldis see liin, et kui kainelt kalkuleerides tundub, et olukord on sinust üle, ei tasu kunagi liiga vara alla anda. Sa ei või iial teada, mis saatusel on sinu jaoks varuks. Isegi Võitmatu Armaada on võidetav:)
* Ostupall on ka minule visatud. Ma kogu aeg mõtlesin, et lasen Andresel oma head ostud ilusti üles pildistada, aga tundub, et nii ei jõuagi ma oma heade/halbade ostude ülestähendamiseni. Sest nii kui Andres koju jõuab, annan talle pambu kätte :)
Ühesõnaga. Head ostud:
1. Salomoni matkatossud. Ostsin need 2001 aastal ja olid siis jube kallid, peaaegu 2000.- Aga siiani käin. Vooder on küll natuke kulunud, aga muidu nagu uued. Mõlema raseduse aeg olid need mu põhijalanõud. Sest Krista õpetas, kuidas on võimalik nii, et paelasid sidumata saab jalanõu jalga, jalas hoitud ja jalast ära :) Siin pildil on neid natuke näha ka.
2. Color Adapt jumestuskreem Max Factorilt. See on juba eiteamitmes. Vahepeal proovisin ka muud, aga see on ikka kõige parem.
3. Maybelline Dream Mousse Blush, 04 Mauve. Kõige parem põsepuna.
4. YSL Mascara Volume Effet Faux Cils - kõige parem ripsmetušš.
5. Tissot kell. Selle kinkis mulle küll Andres kolm aastat tagasi sünnipäevaks, aga ma ise valisin selle. See meeldib mulle tohtutult, kannan seda 24h.
6. Iittala nõud. Teevad argipäeva erilisemaks.
7. Inese uus plaat. It lights me up!
8. Beebimonitor. Ma ei tea, mida ma ilma selleta teeksin.
9. Köögikombain - kogu aeg kasutuses.
10. Õmblusmasin ja overlok. Minu sõbrad :)

Halvad ostud:
1. Electroluxi gaasipliit maale. Selle lastelukk mõjub ka täiskasvnutele ja vaeva tuleb näha palju, enne kui pliidi tööle saad. Pliidi seadistamine oli ka liiga keeruline, ma oleks ise äärepealt põlema läinud selle käigus, kui suure tulejoa endale näkku sain.
2. Jyski mööbel. Kunagi ammu ostime mõned asjad. Aga see mööbel on papist. Laguneb kohe ära.
3. Malmpott. Mina seda kasutada ei oska. Ei ole võimalik seda puhastada vaid paberiga pühkides, nagu soovitatakse. Sellisel juhul jääks see pott mul ikka nii mustaks, et läheks hallitama. Kui pesta, siis tuleb teha läbi mingi tüütu õlitamise protseduur, et pott rooste ei läheks. Ja kui toit kauemaks potti jääb, läheb halliks ja omandab raua maitse.
4. Dressid ja sporditossud. Iseenesest on nad head. Aga kuna ma vabatahtlikult oma vabal ajal sporti ei tee, siis pole nende järgi reaalset vajadust. Ja niisama ma juba dressis-tossus välja ei lähe.
5. Üks Dieseli T-särk. Kunagi kukkusin rahaga laamendama ja ostsin. Peale pesu olid kõik kirjad kadunud. Ekspertiisis öeldi, et ise olen süüdi, et ei tohi üle 30 kraadi pesta seda. Ma pesin siis järelikult 40, sest kuumemaga ma ei pese kunagi (va lasteasjad ja voodipesu). No see ei ole ju normaalne! Kah mul firmamärk. Eks see oligi karistuseks edevuse eest. Lubasin endale, et iialgi enam selle ülehinnatud kaubamärgi asju ei osta.

Ootaksin ostupihtimusi Kajakalt, Kristalt, Väikekassilt.

Tsau! Mul tuli nüüd jälle šokolaadi isu:D

14 kommentaari:

maris ütles ...

kas sa magad siis kell käe peal? kas ei kriibi unes?

Evelyn ütles ...

Lõpuks ometi veel keegi malmpotiga hädas. Ma ostsin ka paar aastat tagasi Hackmanni oma, maksis üle 800 krooni. Ja täpselt sama jama, mis sulgi. Olen netist uurinud ja mingit "ravikuuri" teinud talle mitu korda, aga ma küll kuskilt otsast ei näe, et asi paremuse poole läheks. Põhimõtteliselt olen juba alla andmas ja noolin vaikselt TW ahjupotti, ootan soodukat ühesõnaga:))
Ja mina magan ka kell käe peal. Ei kriibi, Maris.

Krentu ütles ...

Magan ja ei kriibi. Ainult siis olen kella ära võtnud, kui lapsed südnisid ja olid nii hirmus pisikesed ja ma kartsin, et äkki teen haiget neile kellaga. Aga üsna varsti panin jälle kella käele tagasi.
Ma ei oska üldse ilma kellata olla!

Mari ütles ...

Kas sa emaileeritud malmpotti oled proovinud? Näiteks LeCreuset' omi (http://www.lecreuset.fr/). Neid hooldad nagu tavalisi potte, aga hoiavad samamoodi kuumuse ühtlasena ja teevad maitsvama toidu nagu puhas malm.

Mul on kaks tükki juba ligi 10 aastat vastu pidanud. Ok, tegelikult üks on vastu pidanud, teisele ma keerasin kogemata tule alla (tühjale potile) ja email lõi põhjast lahti, aga ära ikka pole raatsinud visata, nii hea pott on.

Krentu ütles ...

Mari, ma olen neid potte vaadanud vist 10 korda juba poes. Aga pole veel raatsinud osta. Hind on ühel parajal potil ikka suurem kui paras :) AGa iseenesest on selle firma potid minu mentaalses wishlistis :)

Anu ütles ...

mina magan nt. võõras kohas alati kell käe peal. enne magasin tihti ka kodus, aga siis üks massöör ütles, et see ei lase energial vabalt ringelda ja et ööseks tuleks kellad ja sõrmused ära võtta. aga päeval ei oska ma kellata olla :)

Snoopy ütles ...

Oiiioiiii, see kopsupõletik...meil oli ka, poja on 2 a ja polnud mitte kunagi veel ABsid saanud ja nüüd sai 2 laksu järjest ehk 10 päeva...mul pidi süda seisma jääma kui arst teatas diagnoosi...olime kuuaega lastest eristatud, et ei saaks mõnda nohu v köha külge.....Head paranemist ja kosumist!!!

Unknown ütles ...

meil tervel perel mingi kopsubakter. mirr jäi esimesena, sai AB kuuri ära (esimene AB ei mõjunud, paari päeva pärast pandi teine). ja nüüd on ilmselt uuel ringil sama haigusega, mille ta meie käest tagasi sai. ja jälle 14 päeva AB. hullumaja. laps pole novembri algusest peale praktiliselt koolis käinud.

Krentu ütles ...

Triibik, seda on küll väga kurb kuulda. Täitsa jubedad haigused on liikvel. Ma enne arvasin, et kopsupõletiku saavad ainult need, kes haigena tööl käivad, üldse ennast ei ravi ja suitsetavad. Aga nüüd lugesin, et just väikelapsed on riskigrupp.
Hoian Mirrile pöialt, et ta ruttu terveks saaks ja koolis järje peale saaks.

Krentu ütles ...

Aitäh, Snoopy!

Unknown ütles ...

aitäh, Krentu :)

Anonüümne ütles ...

kudas see sidumata paeladega tossude süsteem sul käib? olen igatmoodi proovinud, a ikka miskit valesti..

Krentu ütles ...

ega seal mingit erilist kunsti pole. tuleb siduda piisavalt lõdvalt ja piisavalt tugevalt. Ma lihtsalt enne ei teadnud, et on võimalik leida selline kuldne kesktee :)

Anonüümne ütles ...

Tegelikult ei ole see malmpott nii hull midagi. ma ostsin mõned aastad tagasi IKEAst ja saan päris hästi hakkama. Meil on vist sellised söödikud, et teiseks päevaks jääb harva midagi järele. Pesen seda küll tavalise nõudepesuvahendiga ja siis kiirelt majapidamispaberiga kuivaks ja viimaks väike tükk paberit õliseks ja üle pühkida. Pole keeruline tegelikult.