MY ENGLISH BLOG

kolmapäev, september 2

Minu uus kott. My new handbag.


Pole kahtlustki, et üle poolte blogidest, mida loen on kudublogid. Ja nagu blogidega ikka, viib üks sind teiseni, teine kolmandani jne. Nii võin ma vabalt terve õhtu veeta oma kudumismaailmas. Neist blogidest leian ma alati toredaid inimesi, häid ideid ja kasulikke linke. Aga "kahjuks" ka infot igasugu ilusate asjade kohta, mida mul kohe vaja on (mis sest, et mul neist enne aimugi polnud). Nii siis, ühel süütul õhtukesel, sattusin lugema ühte blogi, kus teavitati, et uus Twist Collective on ilmunud (minu uus lemmikajakiri). Peale seda hakkasin disainerite bloge ja kodulehti külastama ja sattusin ka Connie blogi. Connie on minu lemmik kududisainer - nii minu maitse!

Connie blogist leidsin ka postituse tema uue Namaste käekoti kohta. Ja vaatamata sellele, et ma olin selle firma reklaame ajakirjades näinud, polnud ma kunagi süvenenud, et mida nad ka reklaamivad. Järsku hakkas see mind aga huvtama. Ja nii kummaline kui see ka pole, toodab see firma spetsiaalselt kudujatele mõeldud käekotte :D No et kotis on rohkem lahtreid ja sahtleid, et saad mugavalt oma poolikut tööd kaasas kanda ja igal vabal hetkel vardad kätte võtta. Aga see mind niiväga ei köitnudki, sest kott on kott ja ühel mu Seppälä kotil on palju rohkem praktilisi sahtleid. Minu südame võitis aga üks Namaste kott kui lihtsalt ilus kott. Ma ausõna olen püüdnud meie kaubandusvõrgust leida sellist ideaalset kotti, aga mida pole, seda pole. On mitme-mitme tuhandesed ilusad nahast kotid ja siis on normaalse hinnaga aga väga odava välimusega kotid. Ja nüüd ma ta siis leidsin :) Oma ideaalse koti. Mahutab väga-väga palju ja on õiget värvi ja ei näe sugugi odav välja. Ja kuigi ma ei ostnud seda mitte selle pärast, et tegu "spetsiaalse" kuduja kotiga, vaid selle pärast, et mu väga-kaua-kantud ja kõigega-sobiv hõbekott hakkab kooruma, ajab mind siiski muigele see, et mul on nüüd spets kudukott :D Kui kaugele üks bisnes võb ikka minna. Varsti on olemas ka spetsiaalsed kudujate tugitoolid ja riided jne.
Aga oma kotiga olen ma rahul. Ootasin teda üle kahe nädala, tellisin Saksa netipoest KnittyBitty mis on väga hea teenindusega ja kuidagi usaldusväärsena tunduv. Enne ostmist tegin ka väikest uurimustööd ja oma üllatuseks leidsin Flickris kohe mitme lehekülje jagu pilte ja Ravelrys mitu teemat, kus Namaste kotte kiidetakse. Nii et kudujad on liimile läinud :D Ja kuna juba tellimieks läks, siis võtsin ka ühe toki imepeent KnitPicks sallilõnga Shimmer. Sellest tuleb vist üks väike pitsrätikuke.

It's no secret that more than a half of the blogs I follow are knitting blogs. It is no problem to spend all evening reading knitting blogs as one leads you to another and so on. Right after new Twist Collective was published (TC is now ma favorite knitting mag) I started to read designers blogs and found Connie's blog. Actually I had read it once long time ago, but now when I have realised, that Connie is my favorite designer, I read it more carefully. And after I had found out that she had purchased herself a new Namaste handbag, I found myself in Namaste homepage too. And there I found it - the handbag of my dreams - Laguna :) I didn't want it just because it was a "kniters handbag" but because it was just a beautiful and practical handbag. I usually carry a lot of stuff wiht me, so clutches are not for me. After some investigation in Ravelry and Flickr I was sure, that this handbag is beautiful AND high quaility, so I ordered it. From German web store KnittyBitty. I was pleased with their customer service!
And as I was already paying for the shipping, I ordered a hank of KnitPicks Shimmer. It is going to be a shawl.
So that's the story how I found my Perfect Handbag :)

17 kommentaari:

Annu ütles ...

mina olen kunagi kogemata ühe poe lehele sattunud ja ühest kotist vaimustunud. selgus, et spets kudukott. nime muidugi ei mäleta.

Kristiina ütles ...

You new bag is really nice. I think the color "saddle" is my favorite.

krista ütles ...

kott on väga lahe....päriselt ka :)

ja mina kotivihkaja pean nüüd jälle 2 aastat kotiga käima...juba täitsa vilunult panen enne uksest välja minekut paar mähet ja puhta body kotti :)

Sinitihane ütles ...

Pean vist ka hakkama netiavarustest kotti taga ajama. Juba terve suve otsin kaubastust, aga no ses suhtes on Saksamaa poodides küll sama lugu, mis Eestiski: Kuhjade viisi äärmiselt inetuid või siis iseloomutuid kotte.
Ja kui siis kord ühte kohtan, kel iseloomu, siis on see kas juba kellegi teise oma või sellises hinnas, et seda on häbi osta, kui tead, et on inimesi, kes ei saa isegi oma laste koolivihikute eest tasutud. Masu...

Aga sinu Namaste on ilus ja iseloomukas, ning hind ei ole häbiasi. :)

Pesukaru ütles ...

Väga minu maitse!

Inga ütles ...

ahh, see lõng ajab mul hirmsasti hamba verele! ma olen õhanud classic elite lõngade poole ja sealt välja valinud alpaca silk sallilõnga, kuid ei ole leidnud, kuis seda euroopas kätte saab. ja nüüd ma näen, et see sinu soetatud lõng on täpselt sama koostisega ja see sinu värv... see on just see:) aga ma pean vist miski muu valima, muidu on nagu veidi veider. kuigi vaevalt me täpselt sama tulemuseni sest jõuaks:)
igaljuhul suured tänud vihje eest!
ja kott on väga aus!

Krentu ütles ...

Inga, ei ole imelik, kui sa sama lõnga tellid. Ma pole teda veel kerinud ega kududa proovinud, aga ta tundub olevat selline hästi-hästi pehme. Nii kareduse mõttes kui "jäikuse" mõttes. Ja koostis on muidugi superluks :)

Inga ütles ...

tegingi ära - tellitud:) vaatasin ja vaatasin teisi värve ka, aga seesama tundus ikka kõige võluvam. ootan kannatamatult oma postiljoni;)

ilusat sügist!

Krentu ütles ...

:) ma ootasin 2 nädalat :) ja nad saatsid mulle selle mitte tähitud maksikirjana, vaid pakina, nii et tuli postkontorisse järele minna.

Anonüümne ütles ...

Mõtlesin tükk aega, et kas üldse seda kommentaari postitada. Poleks see aus teiste blogide suhtes, mis on leidnud tee minu Favourites nimekirja. Peale pikka kaalumist tõdesin siiski, et kui üks blogi suudab haarata mind nii, et loen läbi kõik postitused lõpust alguseni (ja seda nohuse ning viriseva 4kuuse kõrvalt), siis pean ka blogiomanikule ütlema, et tal on üks ütlemata mõnus ja kodune kirjutamisstiil ja teemad!

Enely

Krentu ütles ...

Aitäh, Enely :)

Anonüümne ütles ...

Armas blogi, jälgin koguaeg! :)
Kas saan õigesti aru, et see Twist Collective on ainult online ajakiri, mitte ka paberkujul? Ja siis mustrid tuleb tellida, eks?
Vine Yoke Cardigan by Ysolda Teague ajas hamba verele... :)

Greta

Krentu ütles ...

Jah, Greta, see on online ajakiri.
Mulle meeldib see TC just sellepärast, et ta on nagu päris kuduajakiri, st on ka artikleid ja on ilusad fotod aga raha pead välja käima alles siis, kui sa tõesti midagi teha tahad ja siis ainult selle eest. Ja väärtuslikku riiuliruumi ei võta ta üldse :)

Inga ütles ...

mina hoopis tahtsin öelda, et ma juba üks 10 minutit vaatan sinu mütsi Eesti Naise käsitöö nurgas ja hirmsasti tekkis tahtmine endale ka üks niske meisterdada:) see on sul üks super-leiutis ja pildid ajakirjas on nii armsad, et..

Krentu ütles ...

ma tänan, Inga :)

Villem, Mihkel, Laur ütles ...

Kas sellel kudukotil ka lukk on, mis asjadel välja pudeneda ei lase?

Krentu ütles ...

Lukku ei ole, aga voodri alla on peidetud magnetid, nii et kotisuu tõmbub ise kokku. Täitsa mugav lahendus, kuigi ma olen ise ka muidu lukuga koti usku.