MY ENGLISH BLOG

neljapäev, november 5

Sandri sall. Baktus for Sander.


Mõtlesin tükk aega, millist salli Sandrile selleks talveks teha. Eelmisel aastal oli kaelussall, sellel aastal tahtsin midagi teistmoodi. Kudusin Baktuse salli. See on üks imelihtne sall - tuleb luua 4 silmust ja hakata ainult parempidi kuduma, ripsi siis. Igal 4. real tuleb ühest servast 1 silmus kasvatada. Kui sall on piisavalt pikk, tuleb hakata vastavalt kahandama. Ja ongi kõik!
Sall meeldib mulle sellepärast, et kui tavalise salliga jääb kurgualla tihti katmata "auk", siis see all on keskelt laiem, nii et katab kurgu ilusti ära, samas on otsad mõnusalt kitsad, nii et saab mõnusasti siduda. Ta on selline tavalise ja kolmnurkse salli vahepealne. Ma plaanin ka teistele pereliikmetele sellise kudumist.
Lõng: Titan Wool Winner (Hobipunktist, ostetud ammu)
Vardad: 2,5 mm
Juhend: Strikkeliselt
Ravelrys

Last year I knitted cowl for Sander, this year I wanted something different. So I knitted Baktus. I love this scarf! It is wide enough to cover neck and has narrow ends so it is comfortable to tie it without extra bulk. I plan to knit Baktus for every member of our family -that is how much I love this pattern :)

14 kommentaari:

GURO ütles ...

It's lovely! I really like the Baktus pattern too, but I don't think I'd knit one for everybody in my family, it's enough that I knitted two for myself for the time being. I really like how yours came out in the rustic gray yarn.

Helen ütles ...

Kõik hea on tegelikult lihtne! Väga äge asi tundub ja tõesti, kurgualune ei jää paljaks.
Mul on ka lapsel kaelussall, aga miskipärast vajub see ülevaltäär ära ja mu arust tegelikult kogu kael küll soojas pole. Mulle meeldib endale kanda salli, nii et suu ka on sees. :) Selline sall oleks ideaalne, aga ma ei tea, kas lasteaias keegi seda siduma ka hakkaks....

Zelly ütles ...

Sander on kyll seda nagu, et talle sall eriti ei meeldi. :)

Margit K. ütles ...

Väga armas ja tõesti lihtne sall. Hea idee.. hakkan kohe ise ka kuduma. :) Väga asjalik.

mariss ütles ...

aitäh idee eest:)
meil oli pojaga just teemaks, millise salli talle kuduma peaks. sinu postitus tuli nii õigel ajal. nüüd laps juba uue salliga koolis:)

Lemmi ütles ...

Kas äär jääb mõlemalt poolt sõlmeline ja esimese silma ka kood mitte ei tee ületõstega?

Krentu ütles ...

Mariss - väga tore!
Lemmi - ääre tegin sõlmelise aga tõstsin esimese silmuse siiski kudumata.

Lemmi ütles ...

Aitähh abi eest!

mõisapreili ütles ...

see on tore sall jah. Mul endalgi selline, aga mul on veel auk ka ühel poolel sees- saab ka mantli peal kelmikalt kanda (pistad teise otsa august läbi).

l� ütles ...

Tere! Tahtsin valida selle toreda ja asjaliku salli oma esimeseks kudumiskatsetuseks üle... hmm, 20 aasta (põhikooli käsitöötunnid, pinginaabri ja vanatädi abil :P), aga kurvastusega avastasin, et ei saa ingliskeelsest Strikkelise õpetusest tuhkagi aru. Kas eestikeelset õpetust sellele sallile ei ole kirja pandud?

PS. Sinu blogil on vist üsna suur osa selles, et esimest korda elus vabatahtlikult vardad ja lõng nii ahvatlevad tunduvad! (aga noh, eks vanust ja lapsi kah juba piisavalt :)) tänud inspiratsiooni eest igatahes! :)
pille

Krentu ütles ...

Pille - ma pole kuskil eestikeelset juhendit näinud, aga lühidalt panin ju ka oma postituses selle tegemise kirja. Lood 4 silmust ja kood kõik read kogu aeg pahempidi. Igal 4. real kasvatad ühes servas 1 s juurde. Kasvatada võid nii kuidas meeldib, nt võtad kasvatusreal 1 õhksilmuse vardale ja tagasireal kood selle keerdsilmusena. Või võtad hoopis 1. ja 2. silmuse vahelise lõngakeeru vardale ja kood keerdsilmusena. Kui sallil on parajalt laiust, siis hakkad igal 4. real samast servast kust kasvatasidki, 2 s kokku kuduma kuni alles on jälle vaid 4 s. Ongi kõik:)
head kudumist!

l� ütles ...

Super! mulle tuleb esialgu jah kõik puust ja punaseks teha, veel pole ühtki iseenesestmõistetavust kudumises tekkinud :D Igaljuhul suured tänud ja eks ma siis pusin!
pille

l� ütles ...

rips - st. ikka kogu aeg parempidi, mitte pahempidi eks? sul vist näpukas kommentaaris?

Krentu ütles ...

Just - kogu aeg parempidi. Kuigi, kui kood kogu aeg pahempidi, saad samasuguse ripsi, ainult oluliselt tülikam on kududa :)