MY ENGLISH BLOG

esmaspäev, september 26

Kampsunid, kampsunid....

Vahepeal olen siin aga aina kampsuneid kudunud. Alustan kõige viimasest - Sandri omast. Nädal tagasi tabas mind tugev süümepiin, et koon siin muudkui aga teistele aga oma lapsel pole ühtegi sooja ja parajat kampsunit selga panna. Otsustasin kõik pooleliolevad tööd ootele jätta ja kududa ühe kiirkampsuni.


Lõngaks valisin  Novita Aino lõnga, mis juba viis aastat kastis oma järge oodanud. Mäletan, et kui see lõng müügile tuli, siis olin temast millegipärast hirmus vaimustuses ja kohe oli vaja teda osta. Ikka viis tokki, et omale kampsunit teha. Kahjuks kadus enne mu vaimustus kirjutest lõngadest kui ma vardad ja lõnga kätte jõudsin võtta, nii et seisma see lõng jäi. Nüüd tundus ta aga täitsa sobivat, kuna tegu on villase ja pehme lõngaga ning sellises pruunis "raamis" ei tundugi see trips-träps halb.


Kudusin kampsuni mugava inimese kombel ehk ilma õmblusteta. Hõlmad ja seljaosa kudusin koos kuni kaenlaaluseni, varrukad ringselt. Siis võtsin kõik ühe varda peale ja passeosa kahandused tegin Zimmermanni moodi, ainult et neljandal kahandusel võtsin kokku 33% asemel 25%. Kohe edasi kudusin krae ja lõpuks liistud. Varruka soonikud tegin kohe pikemad, ehk peab siis kampsun kauem vastu:)
Ainuke häda on nüüd, et pool kirjust lõngast jäi mul järgi ja ma pean ikkagi edasi nuputama, et mida temaga teha...


Lõng: Novita Aino, träpsuline nr 866 (212 g) ja pruun  nr 67 (137g)
Vardad: 5,5 mm


Enne seda tegin aga Marjule Friida-kampsuni Katia Peru lõngast: Ja veel enne seda kampsunid Johanile ja Mariale. Johanile valisin mehelikuma tweed-lõnga, Maria sai omale aga sulgkerge mohäärkampsuni. Kuna Maibritle Maria kampsun väga meeldis ja ootamatult leidsin Kosmose vastast seda sama lõnga veel (mu eelmine oli ostetud mitu aastat tagasi), siis saab ka Maibrit omale sellise kampsuni.
Praegu jätkan R. kampsuniga, mille kudumist ma naudin väga, sest Rowani Felted Tweedi on alati hea kududa:)17 kommentaari:

Mytsi Wabrik ütles ...

Imeilusad kampsunid!! Ja mulle see kirju selles kampsunis kohe väga meeldib. Jätab sellise lõbusa maigu juurde - nii nagu lapse kampsun olema peabki:)

Evelin ütles ...

Vahvad kampsunid lahedatest lõngadest!

Erin ütles ...

Väga vahvad kampsunid! Mulle muidu ka träpsulised lõngad väga ei sümpatiseeri, aga see pruun on kampsunina väga lahe. Pealegi oled sa ju hirmus tubli - jaksad nii omadele kui võõrastele kampsuneid kududa. Mina siin ei saa oma peregagi hakkama.

Kristi ütles ...

Kohe nii palju lahedaid kampsuneid korraga!
Üks ilusam kui teine. :)

Anonüümne ütles ...

Kampsun on imeilus!Just selline "mehine".Kas tohib küsida kahandamise õpetust?

Krentu ütles ...

Aitäh teile:)
Kahandamine käib nii:
Jaga passe kõrgus (selleks arvesta umbes veerand kogu kampsuni ümbermõõdust) neljaks võrdseks osaks ning kahanda peale igat neljandikku vastavalt 20% (ehk koo 3 pr, 2 kokku), 25%(ehk koo 2 pr, 2 kokku), 25% ja 33% (koo 1 pr, 2 kokku) vardal olevatest silmustest.
Kuna ma tegin kampsuni suhteliselt liibuva ja kaelusest tuli veel ka krae, siis viimase kahandusringi tegin ka 2 pr 2 kokku ehk 25%.

Rael. ütles ...

Sinu lapsi on siin blogimaailmas ikka näha olnud, aga noormees on nii kiiresti kuidagi suuremaks läinud.

Uhke kampsunisadu!
Viimane on küll selline korralikult vahule aetud mannavaht. Tuli kohe isu peale.

Suvi ütles ...

Väga ilusad kampsunid! Ma peaks ka poisile uue tegema, eelmine hakkab väikseks jääma.

Liina ütles ...

Sander on tõesti vahepeal suure lapse nägu läinud :)
Ja kampsunid on väga ilusad, küll Sa oled ikka nobe!

Krentu ütles ...

Rael - vot jah, just, mannavaht. Me sõbrannaga tükk aega üritasime seda värvi ja tekstuuri kuidagi ühise nimetaja alla panna aga mannavahuni ei jõudnud:)
Suvi - tänan. Pikkuveli teenis meid siiani väga hästi aga nüüd on küll varrukad lühikesed mis lühikesed. Tegelikult oli mul plaanis uus samasugune teha aga hetkel läksin kergema vastupanu teed, sest natuke kiire oli :)
Liina - tänan. Öeldakse jah, et Sander on kasvanud aga mina seda muudmoodi ei taju kui vaid püksisäärte ja varrukate järgi:)

Anonüümne ütles ...

Küll see Sander on ikka kaval poiss..eriti fotol nr 3:)

ristiema

Anonüümne ütles ...

Suur tänu õpetuse eest!Ilusat värvilist sügist!!!

Monika ütles ...

Väga ilusad kampsuin, üks uhkem kui teine. Mulle ka see kirju väga meeldib, sobib väga hästi!

Ingrid ütles ...

Nii lahe.
Hakka või tööle tagasimineku avalduses kuupäeva edasi lükkama, sest tahaks ka veel kududa, kududa, kududa.
Ma ei kujuta hästi ette, et kust siis see aeg tuleb, kui tööl käiks.
Ja Sandri kampsun on praeguseks hetkeks nii inspireeriv ;-)

Mullamaia ütles ...

ma siin tagasihoidlikult piiksun, et kui selle roosa kohta mingi juhendi saaks või miskit sarnast :)

soodoma ja gomorra ütles ...

Sul on lihtsalt imeline ema, kes sinusse selle pisiku eluks kaasa süstis.
Ja ma vahel mõtlen, kaua võiks veel aega kuluda päevani, mil me Maibriti esimest kootud kampsunit võiks imetleda.

Kairi ütles ...

Sattusin Su blogi lugema täiesti juhuslikult ja olin absoluutselt pahvikslöödud. Ma ei suutnud uskuda, et selliseid inimesi päriselt eksisteerib - nii lummav oli su looming, nii ilusad su mõtted.. Palju jõudu sulle ja aitäh, et oma olemasoluga nii palju inspiratsiooni pakud.