MY ENGLISH BLOG

reede, august 16

Isetegevusülevaatus


Enne, kui teen reisijuttu, reastan siia oma viimase aja õmblustööd.
Maibritile tegin linase kleidi. Linane on minu lemmikmaterjal suveks. Antud kangas on ostetud Haapsalu laadalt, väidetavalt on tegu Pärnu linasega. Üsna kõva kangas oli, aga pesin ta alustuseks kaks korda 60 kraadiga ja kuivatasin masinaga, et kõik kokkutõmbamised toimuks ära ja saaks seda kleiti ka edaspidi masinaga kuivatada, mis teeb linase mõnusalt pehmeks. Lõike võtsin Burdast ja algul olid mul suured kahtlused, kas sellest üldse asja saab, sest tegu on nats teistmoodi lõikega, kui ma tavaliselt olen Maibritile teinud. Aga materjal ja lõige sobisid hästi kokku ja tulemuseks on üks minu lemmikkleitidest, mis ma Maibritile teinud olen. 


Mida vanemaks Maibrit saab, seda vähem talle poseerimine meeldib. Seetõttu on meil palju hüppamise pilte, nii ta tunneb end vabamalt :)
Sander-Kipskäele tegin püksid. Käsi on kipsis õnnetu kukkumise pärast puu otsast. Need püksid peaksid olema hoopis mu teises blogis, kuna tegu on taaskasutustööga, aga ma olen täna kohutavalt laisk ja teen vaid ühe kokkuvõtva postituse. Need püksid on siis tehtud ühtedest naiste pükstest, mis ma kaltsukast ostsin. Materjal on mõnusalt langev linane, pesin-kuivatasin selle läbi samamoodi, nagu Maibriti kleidi kanga. Lõige on taas Burdast. Natuke suured tulid need püksid, aga Sander kasvab ka kiiresti :) Sandri pluus pole pildil üldse see "õige", aga kuna käsi oli just kipsi saanud, siis ei hakanud last traumeerima mitteveniva pluusiga ja jätsime selle minu suure pluusi talle selga.

Siis ma tegin endale seeliku. Ilma lõiketa ja tõesti vaid mõne tunniga. Õmblesin kaks seelikupikkust kangast toruks, tegin ette ja taha voldid, õmblesin üles kummi jaoks tunneli, kumm sisse, alläär ja valmis. 
See pluus peaks ka teises blogis olema. Ostsin selle ka kaltsukast, tegu on 98%siid ja 2% elastaan-pluusiga, suuruses 42. Kuna ma tavaliselt kannan 34-36, siis oli ta seljas paras kott. Ema abiga panime mõlemale õlale kaks volti, olemasolnud tagumised sissevõtuvoldid said süvendatud, samuti korralikult sisse võetud külgedelt. Harutasin kaenla alt varrukad keha küljest lahti ja tegin keha ja varruka sissevõtud eraldi ära ja siis õmblesin varruka tagasi, nii tuleb ilusam, kui need koos õmmelda. Tulemuseks on pluus, mis mulle väga meeldib ja mis on siidist! 
Nüüd ma olen vist kenasti tõestanud seda, et käin kaltsukas tihti materjalide pärast, ja jahin siidi ja linast :)Siis tegin endale mõned käevõrud ka.Ülemine on makramee+pärlid, alumine kett, millesse on osaliselt nahkpael põimitud. Ja üks pisike-peenike on lihtsalt pärlid kumminiidil.
Vöö on ka sekkarist. Õmblesin vööle need kaks ovaali, kuna seal oli mingi tobe tekst (a la "authentic jeanswear" vms). Iseenesest on tegu ausa nahkvööga.Siis panin taas tööle trikotaažliini. Õmblesin ühe portsu retuuse ja t-pluuse. Osad olgu siin eksponeeritud.
Ostisn Maibritile Nextist armsa pluusi, sinna juurde tegin tumesinised tähekestega retuusid.Ühe õlapaeltega asja alla tegin "maika". Võtsin "lõike" ühe teise Maibriti särgi pealt. Õmmeldes aga mõtlesin, et paneks mõnda kohta ikka pisi ka ja nii tuligi sellest hoopis pluusi moodi asi.Üks ports toodangut :)

Ja lõpuks üks Andrese käsitöö - meie uus terrass. See terrass sai alguse sellest, et ma tahtsin ühe teise terrassi jaoks osta päikesevarju. Istusime poes päris pikalt ja see päikesevari ei tundunud kohe üldse õige mõte. Järsku aga "avastasime", et miks osta terrassile päikesevari, parem teha loodusliku päikesevarju alla terrass. Enne oli seal liivakast, aga kuna keegi enam seal ei mänginud, siis sai liivakast ära võetud ja selle asemele kena palkon ehitatud. Sügisepoole on muidugi oht, et õun kukub teetassi, aga muidu on see puu ja palkon nagu kokku loodud.17 kommentaari:

soodoma ja gomorra ütles ...

Jumal küll, kuidas küll mõned lapsed saacad olla nii õblukesed...kas sa ei karda, et ta võiks katki minna?

Se terrass on selline inglaslik. Või siis Tšehhovlik. ma ei suuda otsustada. Igal juhul kindlasti palju ehedam, kui misiganes päikesevari. ilus!
Kogu komplekt.

Helen ütles ...

Ma küll ei tea, mis tööd Sa "päris elus" teed või teinud oled, aga see seelik+pluus lõi mulle silme ette eile vaadatud filmi "Coco Before Chanel" peategelase.
Kui Sa kuulsa disainerina praegu ei tööta, siis on üks suur anne küll kaotsi läinud, ma ütlen. :) Imeilus!

Ja Sandri püksid on ka minu lemmikud-natuke lohakad ja stiilsed samaaegselt.

Krentu ütles ...

Soodoma - on küll vahel selline tunne jah, et kuidas ta nende jaladega küll joosta saab :) Aga nagu mu kondine isagi tavatses öelda, et "kõhna aga see-eest sitke!" :)
Helen - :))) ma tänan väga komplimendi eest :)) tõden, et see on väga liialdatud, aga ikka liigutan kõrvu :) Vaatasin ka eile seda filmi ja olen siiani selle mõju all.

Marmelaad ütles ...

Oh ma kirjutasin nii pika kommentaari, aga kõik kadus kuskile...kosmosesse...
nüüd teen lühidalt ja ütlen, et kõik on väga stiilne ja läbimõeldud:)

Krentu ütles ...

Aitäh, Marmelaad! Hakka või kosmonaudiks, nii uudishimilik olen :)

Pille ütles ...

See terrass!!!! Ja Sinu seelik!!!
Imelised!

Pille ütles ...

See terrass!!!! Ja Sinu seelik!!!
Imelised!

riina-lore ütles ...

Väga ilusad asjad oled õmmelnud. Sa oled mulle inspiratsiooniks!
Ja terrass on kadestamisväärne. Õunte jaoks tasub lihtsalt lauale teetassi asemel korv panna :-)

Krentu ütles ...

Aitäh, Pille! Aitäh, Riina!

Piret ütles ...

Oi, nüüd on mul küll kahju, et ma õmmelda ei oska, ega puudtööd teha, aga hakkan kohe harjutama:) Tänud inspireerimast, ilus, ikka kohe väga kaunis!

maris ütles ...

Huh kui tore, et vähemalt ühel lapsel maakeral on veel samasugused pulgad jalgade asemel. Mul endal muide olid ka lapsena sellised, aga nüüd on täitsa normis ümarikud.

Liina ütles ...

Just minu mõte, Helen! See disaineri oma siis ;) Ega ikka igaüks ei võlu 42 nr pluusist ja kritseldustega vööst sellist ilu välja, ja no 2 tunniga seelik, see on ju üldse ulme! Väga tubli oled igal juhul ja super-tubli mehe oled ka saanud, puualuse terrassi kaader on ju ka filmist!

Kairi ütles ...

Oh, mis idülliline maaelu! No vot sellest ma just unistan, et saaks hommikul kastemärjale murule astuda, õunapuu varjus pärastlõunakohvi nautida või öösel karges augustiõhtus ritsikasirinat kuulata. Ja lihtsalt uudishimust elu võimalikkusest maal küsiks, kas endiselt oled rahul maal elamisega? Ja kuidas on võimalik ära elada?

Krentu ütles ...

Tänan, Piret!
Maris - Sul on tõesti kenad ümarikud jalad :)))
Liina- tänan väga :)))!
Kairi - olen väga rahul endiselt :) Ära elamine ei erine linnast - ikka tööd tuleb teha ;)

Ingrid ütles ...

Nii armas!
Minu hetkelemmik on see pitsidega maika ;-) Super. Kuidas teha lihtsast asjast veidi eriline.
Edu ja tahtmist veel pikaks ajaks!!!

Kairi ütles ...

oinieAhaa, eks ma seda silmas pidasingi, et ega vist piisa pelgalt perenaise rollist ;) Mõnusat olemist ja head sulejooksu!
Muuseas, ega uut raamatut loota ole? Käsitööpäevik on siiani üks mu lemmikutest käsitööraamatutest!

Lillysmuul ütles ...

Väga ilusad tööd!
Lahedad püksid Sander-Kipskäel (loodetavasti on käsi juba terve), plaanisin oma poisile ka nii teha taaskasutust enda linastest.
Pitsidega särk Maibritil nii kena ja no su särgist ma parem ei räägigi, see on lausa jumalik!!!