MY ENGLISH BLOG

neljapäev, aprill 10

Kevad Helsingis 2014

Nii nagu eelmiselgi aastal, käisime ka sellel kevadel Andresega Helsingis väikesel puhkusereisil. Et oleks aega olla, jäime kaheks ööks. Ja kuna läksime Vikingiga, mis läheb hommikul vara ja tuleb õhtul hilja, siis saime kolm toredat päeva Helsingis veeta. 
Plaanis oli külastada kohvikuid, Tove Janssoni näitust ja Disainimuuseumi. Arhitektuurimuuseumis oli parasjagu väljapaneku vahetus ja sinna ei hakanud minema. Jätsime meelega palju vaba aega, et saaks lihtsalt lebotada ja ei peaks kella vaatama.


Esimesel päeval, laupäeval, läksime laevalt otse Fazeri kohvikusse, kus oli uksel järjekord! Oli brunchi aeg ja palju rahvast. Siiski sain lõpuks oma Cesari salatiga võileiva kätte ja nälja kustutatud. Siis läksime kohe hotelli (Radisson Mikonkatul, väga hea asukoht), saime toa varem, kui oleks pidanud ja magasime mõned tunnid, sest ööuni jäi lühikeseks. Peale seda läksime padjanägudega Disainimuuseumi vaatma Taani moekunstnik Henrik Vibskovi näitust. Ega ma temast enne polnud midagi kuulnud, aga peale filmikese ja näituse vaatamist jäi täitsa hea tunne :) Keldrikorrusel oli R-collection nimelise firma juubeliväljapanek, mis erilisi emotsioone ei tekitanud.


See moekunstnik oli selline häppeningi-mees ja see on tema ühe show lavakujundus.Ma pole veel kunagi mummulist kangast pingpongiga seostanud, aga seos on täitsa olemas :)Järgmisel päeval läksime Ateneumi Tove Janssoni näitusele. Ma polnudki enne Ateneumis käinud, nii et juba see maja ajas mind ahhetama. Oli pühapäev ja vihmane, nii et hea päev muuseumikülastuseks. Seega oli järjekord ukseni. Piletiteks olid armsad Muumikleepsud.
Ma poelegi enne niimoodi muuseumis käinud, et väiksemate tööde ette tekib saba ja siis ootad nagu järjekorras, millal pilte näha saad :) See näitus on küll alles mõned nädalad avatud olnud, aga ma arvan, et suvel võib seal küll üsna tihedaks minna. Näitus avanes pisikese fotonäitusega Tovest, mis minu jaoks andis kohe sellise hea noodi kätte ja mõjutas positiivselt kogu ülejäänud näitust. Järngesid lapsepõlve joonistused, mis olid ka eriti helged. Ja siis dekaadide kaupa kogu ülejäänud elutöö. Oli üks väga hea näitus mis andis isegi meiesugustele tohtu soovi kohe pintsel või pliiats kätte võtta :) Sellel lainel olles ostsime muuseumipoest kohe ka ühe inspireeriva joonistamiskomplekti lastele, mis osutuski kodus populaarseks. Ma soovitan kõigil sinna näitusele minna ja tahaks koos lastega seda isegi veel üks kord külastada (ja üldsegi mitte niiväga Muumide pärast).

Trummilööjal oli kaasas ka trompetimängija, kes pildile ei mahtunud. Tore linn see Helsingi :)
Tove Jannssoni näitusel pilti teha ei tohtinud, nii et pidime piirduma muuseumiesisega.
Joonistamise komplekt ja tagant piilub Tove ise.
Maibriti esimene joonistus kingitusega.
Väikesed asjad on olulise kaaluga. Selline "pilet" mulle meeldib. Pärast saab selle ilusti märkmikusse mälestuseks kleepida ja.
Tove ordenid muuseumipoes. Mulle meeldisid aga ei ostnud muidugi.

Kolmandal päeval kohtusime kohalikuks hakanud Romiga tema valitud kohas, mis oli Punavuori linnaosas asuv Moko Market. Punavuori linnaosas pidid asuma kõik disaini- ja reklaamibürood, nii et rahvas on sealkandis ka vastav. Seda oli ka Mokos näha. Näiteks Esplanaadil asuvas Strindbergi või Esplanaadi kohvikus on palju hoopis selliseid ilusaid ja väljapeetud vanainimesi, mis on jälle teistmoodi tore vaadata. See Moko on sisustuspood-kohvik 2in1 ja väga laheda atmosfääriga. Salat, mida sai ise kombineerida oli väga hea ja latte parim, mida olen joonud. Ma pole eriline kohvijooja ja kodus joon sellist kohvikannu loputusvett. Kui kuskil väljas olen, siis alati küsin, et kas pakutav latte on ikka selline lahjemapoolsem, sest muidu ma seda juua ei saa. Ja alati panen suhkrut sisse, et mõru poleks. Moko latte oli aga nagu vedel samet, kuhu ma suhkrut ei pannud, sest ta oli naturaalselt magus, ei mingit kibedat maitset. Romi ütles, et nad vist ise röstivad oma kohvi, ju sellepärast. Nii et kui jälle Helsingisse lähen, siis kindlasti külastan ka Mokot. Pealeg asub see just paraja jalutuskäigu kaugusel sellest päris süda-Helsingist. Nii näeb natuke muud ka, kui turistikohti.
Siis oli minu sihtkohaks veel Eurokanga pood, kus ma ükskord emaga käisin ja mis mulle ka kustumatu mulje oma valikuga jättis. Lisaks tahtsin minna Kluuvi kaubanduskeskusesse Ingloti kosmeetikapoodi, sest mulle nende lauvärvid väga meeldivad, eriti see, et saad omale ise mugava paleti koostada. Kvaliteedi ja hinna suhe on seal ka hea. 
Aa, ja kinos käisime ka. Jalustasime pühapäeval uduvihmases ja pimedas Helsingis peaaegu et sihitult kui möödusime kinost, mis kergitas Andrese mälust üles mälestused, et ta käis seal kinos umbes 23 aastat tagasi. Mõtlesime, et läheme vaatame, kas midagi veel algab seal, kell oli 21.26. Ja algaski, lausa kaks filmi, mõlemad 21.30. Oli aega lugeda vaid ühe filmi tutvustust, niisiis läksime seda vaatama - Inside Llewyn Davis. Oli selline natuke kummaline film ja nagu poole pealt oleks ära lõppenud, aga ei saaks öelda ka, et ei meeldinud :) 
Selline see meie reis siis oli. Ja mulle ikka meeldib Vikingiga palju rohkem sõita kui Tallinkiga. Juba sellepärast, et seal on üks normaalne söögikoht (Deli vms), mis ei ole ei liiga peen ega liiga söökla. Ja töötajad on seal ka sellised rõõmsad. 
Tore reis oli, aga koju oli ka hea tulla jälle :)
Olles endiselt näituse lummuses ostsin laevalt uudistoote "Muumimamma marmelaad". Küll kingituseks lastele, aga nii hea oli, et tegin vahetuskaupa ja palusin luba need ise ära süüa. Palun andke teada, kui keegi neid Eestis müügil näeb!
Nagu alati, külastasime ka seekord Stockmanni raamatupoodi. Läksin riiulist mööda ja vaatasin ilma midagi lugemata, et näe kus Mihkel Raua moodi poiss. Oligi Mihkel! 
Suveniir minule. Teisest küljest pilt on allpool. Tegu on Arabia Piilopaikka sarjaga ja muidugi ma oleks tahtnud sealt kõik anumad kaasa osta. No nii ilus ikka!
Iluostud - "minu"värvides küünelakid Stockist ja Ingloti lauvärvid.
Ostud Eurokangast. Ma leidsin sealt viskoosikasti ja ei uskunud oma silmi. Viskoos on nii hea suvekleidi või -seeliku materjal, aga meil on seda nii vähe siin Eestis. Ühevärviline on siid pluusi jaoks ja peal kaalupits, sest pitsi ei ole mul kunagi liiga palju.
Piilopaikka :) Soomlaste arusaam ilusatest kruusidest ühtib täiesti minu omaga.
Kohtume loodetavasti peatselt, sest mul on ette näidata  üks õmblustöö, mis on juba kaua oma järge oodanud. 

5 kommentaari:

Monika ütles ...

Väga armas reisikirjeldus! Need tassi ja marmelaadi oleks isegi ostnud :)

Erin ütles ...

Väga mõnus reis on olnud. Tundub, et te kohe kuidagi oskate mõnusalt aega veeta :) Meil on ka plaanis väike päevane reis Helsingisse teha, lastega koos. Aga pole nii ammu käinud, et ei oskagi midagi asjalikku plaani võtta.

Klarika ütles ...

Väga armas reisijutt. Järgmisel korral väisan kindlasti seda hurmava kohviga kohvikut ja kuis ma ometi ise selle peale ei ole tulnud, et Eurokangasse sisse astuda :)
Ps Ootab põnevusega õmblustööd….nii nagu sinu postitusi ikka ja juba aastaid :)

Cathlin ütles ...

Oi kui mõnus lugemine. Aitäh sulle, palun kirjuta ikka tihedamini.

Anonüümne ütles ...

:) mulle meeldis ka Tove näitus väga, nii positiivne ja armas oli