MY ENGLISH BLOG

reede, veebruar 6

Mütsid


Juba sügisel kudusin endale mütsi. Mulle meeldib mütse kududa - hea väike töö ja kiirelt saab  valmis. Ja kui ei sobi, pole kahju ka üles harutada.
Kuna ainuke viis, kuidas mulle mütse kanda meeldib, on nö kuklas, siis arusaadavalt ma teen selliseid kuklamütse.Kasutasin venitatud silmuste tehnikat ehk et kui sinisega kudusin, siis pruune silmuseid venitasin, nii et kogu aeg oli ainult üks lõng töös. Mulle see tehnika meeldib, kasutasin seda ka oma 8. klassis kootud esimese kampsuni puhul ja õppisin selle Lõngakera saatest, mida tegi Tiina Meeri ja mida ma  vaatasin (oli vist teisipäeviti kell 16.20) vihik ja pastakas käes ja üritasin üles kirjutada nii palju kui võimalik :)
Sooniku alustamiseks kasutasin tubular cast-on võtet, see näeb välja nagu poe mütsidel :) Mulle meeldib! Tegime Andresega sellest video ka, link on allpool.Lõng: Drops Andes, pruuni kulus 100 g, sinist 50 g
Vardad: 8 mm, sest ma koon lõdvalt
Juhendi kirjutasin ka: Ravelrys
Andrese abiga tegin video tegin ka: Youtubes

Vaatamata sellele, et müts mul juba sügisel valmis sai, hakkasin seda alles nüüd kandma, sest voodri panemine võttis nii kaua aega. Õigupoolest läks voodri tegemisele ehk pool tunnikest, aga ei saanud kuidagi kätte võetud seda tööd :) Aga meie tuulepealsel maal on vooder kootud mütsil must. Nii et mütsi sees on mul tähistaevas.

Voodri kinnitasin salapistes

Müts pahupidi
Siis oli vaja mütsi Maibritile. Võtsin siis jälle oma armastatud ja hulgaliselt koju varutud Drops Lima lõnga ja hakkasin kuduma. Soonikut alustasin samuti nagu oma mütsil ja edasi tegin ohtralt palmikuid. Tuti tegi Maibrit ise, aga sai pisut lõdvalt mütsile kinnitatud, vajub viltu. Tuleb paremini kinnitada.

Lõng: Drops Lima, toon 4377, kulus 2,5 tokki
Vardad: 4 mm


Maibriti mütsile läks triibuline vooder. Ta ise valis mu kangalaost.
 Lisaks olen ma veel nii mõnedki sokid kudunud, aga need lähevad kohe jalga, nii et pilte pole. Sokke on ka mõnus kududa - üldse ei pea mõtlema :)
No ja igasugu poolikuid asju on mul siin rohkem kui küll - ma olen kõva alustaja :) Loodetavasti valmib midagi ka, sest vajadus kampsunite järgi on täitsa olemas. Ja tegelikult on ka tohtu õmblemisekihk peal :)10 kommentaari:

Sirliiz ütles ...

Mõnusad mütsid!

Voodri panek on minu jaoks müstiliselt raske. Luisa mütsidel siiani pole, kuigi alati olen plaaninud. Kunagi tehtud drops nepalist jakile pani ka naabrinaine lõpuks voodri, ma ise poleks sellega hakkama saanudki :D

Anonüümne ütles ...

väga tore video!!! miks ma pole kunagi selle peale tulnud, et niimoodi mütsi alustada? nüüd saab see viga igatahes parandatud! ja täpselt nagu Sirligi, ma oleks nüüd palunud ka voodri panemise õpetust, sest äkki see polegi nii raske, kui me endale ette kujutame? :)

Kair ütles ...

Väga asjalik videojuhend! Lihtsalt, lühidalt ja arusaadavalt. Väike inspiratsioon, et mõni müts varrastele saaks...

Mel ütles ...

Mina ka palun voodri panemise õpetust :)

Krentu ütles ...

Aitäh!
"Käsitööpäeviku" raamatus ma tegelikult tegin fotoõpetuse, et kuidas voodrit mütsile panna. Kõrvaklappidega või ilma, põhimõte on ikka sama.
Ma olen mõelnud selle video tegemist küll, aga see on üsna suur ettevõtmine ja ma pole veel täpset süžeed ja režiid paika pannud :D

Maili ütles ...

Aitäh video eest. Mulle meeldib ka mütse kuklas kanda, aga alati libisevad peast ära. Nüüd tean kuidas probleem lahendada :)

Anonüümne ütles ...

Mõnusad mütsid! :) Ja minagi vaatasin Tiina Meeri "Lõngakera", paber ja pastakas peos, ning üritasin kõik, mida vähegi jõudsin, kirja panna (olin siis nii umbes 7-8-aastane). Sama lugu oli Lilian Kosenkraniuse juhitud saatega "Vaata kööki!". :) Huvid pole senini oluliselt muutunud, peab ütlema! :)
Mul tekkis seoses mütsiteemaga küsimus, et millist ülesloomisvõtet Sa soovitad kasutada "Käsitööpäevikus" oleva palmikumütsi puhul?
Ootan juba ka kannatamatult uusi ilusaid kampsuneid ja Sinu õmblusisu tulemusi! :)

Karmen

Erin ütles ...

Väga mõnusad mütsid! Mina kuulun ka nende parteisse, kes ei saa mütsidele voodreid pandud. Kantakse kas ilma või siis on ema voodri pannud. Kuigi see kindlasti ei ole mingi üle jõu käiv ülesanne. Veel tahtsin öelda, et nii tore on lugeda, et keegi teine on veel "kõva alustaja". Mina ka!

A-Ly ütles ...

Suur tänu video eest. Supper!

Zelly ütles ...

Mytsid on vahvad. Aga koige rohkem meeldib mulle ylevalt pilt nr. 2. Imeilus pilt.