MY ENGLISH BLOG

Neljapäev, aprill 23

Uued püksid! Alexandria Peg Trousers


English version is here.

Kui välismaiseid õmblemisblogisid külastada, siis jäävad pidevalt silma igasugused huvitavad firmad, kes lõikeid teevad. Juba ammu oli blogides suur Named Clothingu vaimustus ja eelkõige nende Jamie teksalõike pärast. Mul on juba ammusest ajast kihk leida enda jaoks see kõige parem teksade lõige ja ma kujutan ette, kui tore on siis endale muudkui aga pükse teha :) Unistus! 
Sattusin teksalõike otsingutel jälle Named lehele ja avastasin, et neil on uus kollektsioon välja tulnud. Selles kollektsioonis hakkasid silma ühed püksid - Alexandria Peg Trousers. Ma ei teagi, kuidas seda tüüpi pükse eesti keeles kutsutakse :) Aga teksade kõrval on selliste pükste tegemine mul teiseks suureks unistuseks. Kunagi üheksakümnendatel olid mul ühed sellised -  sinised ja lilledega :) Kuna püksid tundusid modelli seljas üsna ilusad, siis otsustasin seda lõiget katsetada. Ostsin PDF versiooni, nii et sain kohe lõike välja printida ja Maibriti abiga ka kokku kleepida.
Named Clothingu arvates on keskmine naine 172 cm pikk, nii et otsustasin kohe alguses lõiget lühendada nii kehaosas kui sääreosas. Tegin kahjuks vea ja valisin mulaaži tegemiseks geomeetrilise mustriga riide, nii et diagonaalsed voldid, mis suundusid sammuõmblusest üles küljeõmbluse poole, jäid märkamata. Kehaosa lühendamine polnud ka õige mõte, nii et kui päris kangast lõikama hakkasin, siis lõikasin kehaosa nii nagu ette nähtud. 


Aga nende diagonaalsete voltidega nägin ikka vaeva. Ma pole küll suurem asi proovitegija, aga sain aru, et sammuõmblus oli liiga pikk ja küljeõmblus liiga lühike. Kuna vead tulid välja alles siis, kui ma õigest riidest pükstele proovi tegin, siis ei jäänud muud üle, kui eest ja tagant keskelt vööjoonelt süvendada, samuti istmikuõmblust süvendada. Asi läks paremaks aga mitte täiuslikuks. Kuna ma enam midagi muud teha ei osanud, siis jätsin püksid selliseks ja otsustasin ebatäiuslikkusega leppida. 
Teine probleem oli kangaga. Ostsin selle viskoosi-polüestri krepi kunagi Trendist. Trendi kohta oli ta üllatavalt soodne. Tookord võlus mind just see "krepilisus" ja kanga langevus. Aga hind oli ilmselt seetõttu odav, et kanga järeltöötluses oldi praaki tehtud. Sest see kangas andis tugevalt värvi. Kui ma olin kanga ära aurutanud, ilusti mööda lõime pooleks pannud ja lõikedki peale kinnitanud, avastasin, et mu käed on täiesti sinakashallid. Võtsin siis lõiked ära, pesin, kuivatasin ja aurutasin kanga uuesti. Lõikasin siis tükid välja ja hakkasin õmblema ja sain aru, et see kangas annab ikka värvi! Nii et valmis pükse pesin kaks korda üle ja ema soovitusel leotasin kanges soolvees. Loputusvesi jäi küll puhas, loodame, et rohkem värvi need püksid ei eralda.Õmblemisjuhendis oli osa asju minu jaoks kummalised. Näiteks välimine taskukott oli soovitatud õigest kangast teha, sisemine oli aga kahes tükis - ülevalt poolt kangast, alt voodrist. Ma tegin välimise taskukoti (selle, millega taskuserva nö keeratakse) voodrist. 


Kuna ma ostsin omale peale pikka kaalumist kaua ihaldatud valged tennised, siis mõtlesin, et need püksid sobiksid uute tennistega hästi. Aga sellisel juhul ei tohi püksid olla kolmveerandpikkusega. Nii et ma õmblesin pükstele mansetid alla. Nööriks kasutasin atlaskanti, mille pooleks murdsin ja läbi õmblesin.


Enesetunne on nende pükstega hea. Maibrit ütles õigesti, et need on väga dressipükste moodi. Nii et mul on nüüd sellised krepist dressipüksid :) 

Aga teksasid pole ma ikka veel tegema hakanud. Kaalun, kas võtta lõige olemasolevate pealt, kasutada Burda 3/2014 lõiget või osta Named Jamie Jeans lõige või hoopis Closet Case Ginger jeans :) Mulle tegelikult väga meeldib kasutada lõikeid, mis on välismaistes blogides populaarsed - mul on tunne, nagu ma osaleks siis teatud sorti ühisõmblemises :) 
Aga enne on mul vaja hoopis lastele õmmelda ja uuel nädalal saan postitada ühe juba üles pildistatud asja, mis peab laupäevani saladuses olema :)
Named Clothing Jamie Jeans
Closet Case Files Ginger Jeans
Burda 3/2014


7 kommentaari:

Lehti ütles ...

Väga lahedad püksid. Tean sarnast lõiget Hudson pant nime all True Bias lehelt. Neil on lastelõige ka. Aga teksadest tunduvad Named omad kõige huvitavamad.

Liia ütles ...

Väga kenad! Rääkides välismaistest blogidest, siis minu viimase aja lemmikuks on Vanessa Pouzet' ja tema lihtne "Eagle" jakk. See õmmeldakse valmis nii, et ühtegi õmblust näha ei jää - ilus puhas.

Lemmi ütles ...

Tunduvad tõeliselt mugavad püksid ja valgete tennistega sobivad väga hästi. Mina olen rohkem saksa ja prantsuse lõigete tegijate austaja. Võib olla olen lihtsalt selle keeleruumi armastaja. Sinu valitud teksalõigetest meeldib mulle kõige enam Jamie Jeans. See ees olev õmblus teeb selle lõike huvitavaks.

Päikest!

Krentu ütles ...

Aitäh teile :)
Lehti - Hudsoni püksid on mulle ka silma jäänud :) Need on küll natuke teistmoodi, aga praegu tuli kohe isu neid ka proovida :)))
Liia - ma ei ole enne Vanessast kuulnud, aitäh! See Eeagle jakk on tõesti ilus!
Lemmi - mind väga huvitab, millised on Sinu lemmikud lõiketegijate seas? Ma ise vist olen rohkem inglisekeelses "keskkonnas" ja ei teagi teisi tublisid tegijaid...

Liia ütles ...

ja seda Eagle jakki on kohe mõnus õmmelda...:) Vanessa keep "Trendy Cape" tekitab lausa sõltuvust. Tegin neid kohe 2 tükki järjest: ühe peenvillasest ja teise õhukesest teksast.

Lemmi ütles ...

Neid pisikesi tegijaid on päris suur hulk, kelle lõigetest ma ühte või kahte kindlasti teha tahan. Kõige pealt panen ühe blogi lingi, mis kohe meenus, kui sinu valgeid tenniseid nägin.
http://www.madeby6.com/2015/03/manteau-81-leloge-de-la-patience.html

http://aimecommemarie.bigcartel.com/

https://compagnie-m.com/

http://www.schnittreif.de/

http://www.ivanne-s.fr/mes-livres/

http://boutique.deer-and-doe.fr/

http://www.ki-ba-doo.eu/

http://www.milchmonster.de/

http://www.republiqueduchiffon.com/store/

https://www.etsy.com/shop/CaliFayeCollection

http://www.blousetterose.com/products

Nüüd sai üks osa neist kirja.
Ma olen juba tükk aega tahtnud sinu käest küsida, kuidas sulle see õlipuhastus sobib või sobis. Sain tookord sinu postitust lugedes ka inspiratsiooni ja hakkasin seda usinalt proovima, sest mu näonahk oli nii kuiv. Alguses oli kõik ok, aga siis läks nahk ikka halvemaks nagu seal ka öeldud oli ja ma ei jõudnud seda head lõpptulemust ära oodata. Nüüd mul ikkagi kripeldab, et äkki oleks kannatus ära tasunud. Mis kogemus sinul sellest on?

Krentu ütles ...

Lemmi - tuhat tänu! See esimene, "valge tennise" blogi on küll täpselt mulle! :))) Nüüd mul on palju avastamist! Oskaks ma vaid seda ilusat keelt ka!
Õlipuhastust kasutan siiani. Vahepeal ostsin küll The Body shopi kummeliõli, vahelduseks. Aga minu näonahk on pidevalt probleemne, nii et ma ei saa selle koha pealt midagi öelda. Aga kui ma kasutan õlipuhastust ja omatehtud kreemi, siis kaob mul see kiskumise tunne ära, mis muidu alati on kohal, kui nägu pesen. Kreemide osas - olen praegu küll poekreeme ka kasutanud, proovin hetkel Lumi oma ja Madara oma, mis päkapikud tõid, ootab. Ma lihtsalt tahtsin natuke vaheldust :) Mu oma kreem on muidu väga hea, mu ema ka kiidab :)