MY ENGLISH BLOG

Pühapäev, september 4

Mekkotehdase uus raamat, õmmeldusi sellest ning Sandri uued püksid

Nii ilus kaanepilt!

Ühel ilusal juulikuu alguse päeval eelmisel aastal ootasime koos Maibritiga Raekoja kella all, et kokku fotograaf Krista Keltaneniga ning Mekkotehdase Kirsi ja Sunnaga. Pidime minema pildistama nende uue raamatu jaoks ja Maibrit oli üheks tüdrukuks, kelle seljas uut kleiti ja jakki pildistati. Mõned kuud varem oli Mekkotehdase-tiim mulle kirjutanud ja küsinud, et kas me oleksime nõus osalema :) Ma ei tea, kas üldse oleks võimalik, et keegi sellise asja peale "ei" võiks öelda?!


Krista arvas, et võiksime pildistada kuskil vanalinnas. Aga juulikuus vanalinnas on üsna rahvarohke ja nii ma olin pisut murelik, et kas me ikka niisama kõndides leiame vaikse kohakese, kus turiste pildile ei jääks. Aga nagu ikka, oskavad emad alati head nõu anda. Nii soovitas mu ema peale mu kõhkluste ärakuulamist ühte kindlat kohta vanalinnas, kus on "alati väga vaikne". Nimelt Väike-Kloostri, Suur-Kloostri, Gümnaasiumi ja Kooli tänavad. Ja tõepoolest oli seal täiesti inimtühi, kui samal ajal popimatel tänavatel tuli peaaegu et külg ees liikuda, sest oli ilus suvepäev ja rahvast murdu. Meie vaikses nurgakeses jalutas vaid üks suur kajakas ja üks kiisu tuli aknale, kui Maibrit seal all pildile jäi :)


Maibrit sai omanimelise kleidi :) Krista Keltanen Maibritti pildistamas.

Ja täiesti juhuslikult leidsime sellise nurga, kus oli ka väike pingike.
Raamatu pealkiri on "Koolitüdrukute stiil" aga see, et me Günmaasiumi ja Kooli tänaval pildistasime oli samuti juhuslik, sest tänavanimesid mu ema ei maininud, need ma vaatasin alles nüüd järgi ja üks jäi ka pildile.Tagasiteel läksime mööda Oleviste kirikust ja vaatasime, et väga ilus "taust". Tegime tiiru ümber kiriku ja leidsime ka värava, kust sisse sai. Minu meelest tulid seal veel kõige ilusamad pildid :) Ja nagu pildil näha, siis õpetab Krista nii kenasti Maibritti, et kuidas võiks seelikuga teha :) Üldse on Krista nii sõbralik ja soe inimene, et tema piltidele ei saa vist keegi mossis näoga jääda. Meil Maibritiga oli koos Mekkotehdase inimestega nii tore päev, et mul oli pärast kohe nädal aega hea tuju :) Ja aitäh Kirsile ja Sunnale pildistatud kleidi ja jaki eest - Maibrit sai need kingituseks ja need olid tema lemmikriided aasta otsa! Kui küsisin, et mida ta selga tahab panna, siis ta ikka ütles, et soome-kleidi!

Ja polnudki muud, kui aastajagu oodata ja raamat oligi käes. Eelmises postituses kirjutasin, et nii lihtsalt see raamatu kättesaamine ei läinud, käisin vist neli korda raamatupoes, enne kui see lõpuks ka poodi oli jõudnud. Ja mul ikka vedas, et ma meie pere Soome-reisi veebruaris just sellele õigele nädalale, kui raamat ilmub, oskasin ajastada! Nüüdseks olen ma seda kordi-ja kordi algusest lõpuni lehitsenud, imetlenud, unistanud. Et mida kõike tahaks kohe õmmelda. 
Raamatus on pildil olevate tüdrukute jegginsite, seeliku, pusa, kampsuni, salli, mütsi ja poiste pusa (mis on sama, mis tüdrukute oma) lõiked


Üks mu lemmikfotosid sellest raamatust.

Maibritile tegin selle pluusi, ainult et nats pikema.

Raamatus on ka kudumisjuhendeid. 

Selle pusa ma tahaks teha nii Maibritile kui endale.

Need pildid peaks olema ka Eestis tehtud.

Kes tunneb koha ära? Ma pole küll üle küsinud, aga ma arvan, et Palmses.

Ma arvan, et see ilus tüdruk on Krista tütar :)

Mulle väga meeldib, et raamatus on päris mitu juhendit-nippi, kuidas riideid üsna lihtsate võtetega ägedamaks tuunida.


Natuke Pariisi.

Lõikelehed on nagu ikka, tagakaane küljes ümbrikus.
See raamat puhus uuesti lõkkele minu õmblemistuju. Suvise rohimise-marjakorjamise käigus oli õmblemine üsna unarusse jäänud, aga Soomest koju jõudes asusin kohe kangaid ja lõikeid valima.
Alustuseks tegin Maibritile kleidi Poppari plulusi lõike järgi.


Selle laigulise kanga olin juba varem Abakhanist Maibriti jaoks ostnud, sest talle hirmsasti selline meeldib. Algul ma mõtlesin, et ehk selline kangas ja lõige kokku ei sobi, aga nüüd vaatan, et kangas võtabki natuke magusust maha. 


Mekkotehdase asju iseloomustavad minu meelest alati pisikesed, aga eriti armsad detailid. Selle kleidi kirsiks on see lips mu meelest.Kuna Maibrit on meil "keskmisest" palju peenem, siis on poest üsna raske talle pükse leida. Ta ju tahab ka, et püksid oleks kitsad, aga siis on need talle lühikesed. Mis on aga pikkuselt parajad, on jälle laiad. Vahel on meil küll H&M-s näkanud, aga igavesti tüütu on seal viiteteist paari järjest proovida. Seetõttu olen ma vaat et kõige õnnelikum Mekkotehdase teksapüksi lõike üle. Võtsin lõike pikkusele 134, sest just selle suuruse puusaümbermõõt klappis Maibriti omaga. Pikkust panin kõvasti juurde, sest Maibrit on 146 cm. 
Kangas oli jälle Abakhanist, hästi veniv teksa. Kahjuks ei olnud raamatus seda ilusat taskumotiivi, mis raamatu pükstel on. Või ma ei leidnud üles. Nii ma siis ei osanud midagi targemat välja mõelda, kui et õmmelda taskutele Maibriti initsiaalid. Algul pidi tulema mõlemale taskule "M", aga kuna ma ei oska kahte asja ühtemoodi teha, siis tuli teisele "K". Ja mina pole süüdi, et tema initsiaalid kuulsa moelooja omaga samad on. Mina ei tahtnud siin küll mingit Adibassi teha :)
Aga lõige ise on superhea ja ma olen väga õnnelik, et nüüd saan Maibritile ise pükse vorpida. Kuna tegu on väga venivate ümber pükstega, ei ole seal ei lukku ega nööpi ja isegi mitte esitaskuid. Nii et kiired teha kah.Ja lõpuks tegin ka Hyppy pluusi. Lisasin pikkust natuke juurde ja suuruse võtsin 140. Õmblemine läks väga kiiresti, masinaid seadistasin kauem, kui õmblesin. Kangas on jälle Abakhanist, koostist ei oskagi öelda. Selline kahtlaselt pehme, et võiks olla mingi sünteetika, samas kortsub ja kerge on maha triikida, nagu oleks jälle puuvill või viskoos. Hästi langeb ka. Triikimisel küll mingit sünteetika lõhna ei tulnud, nii et panustan puuvillale/viskoosile :)


Minu arvates on see raamat kõige parem Mekkotehdase raamatutest, sest põhimõtteliselt saab sealt terve garderoobi õmmelda. Ja lõikeid on nii poistele kui tüdrukutele. Kuna lõiked on kuni 170 cm-le, siis saan sealt endalegi õmmelda, vähemalt ülemisi otsi. Maibrit tahab väga et ma talle ka trennikoti sealt raamatust teen, kogun selleks veel vaimujõudu :)


Ja kuna Maibritile sai mitu asja tehtud, siis tegin ka Sandrile uued püksid. Nende lõige on Burdast 3/2013. Kangas on taaskord Abakhanist, selline väga pehme, paks ja veniv puuvill, natuke sametine. Võtsin lõike 134 cm, Sander on muidu 140, ja lisasin pikkust juurde, sest just see suurus tundus laiuselt paras ja oligi. Midagi ma lõike juures ei muutnud peale esitaskute voodri. Teksaõmblemise nippe sain Craftsy kursuselt "Sewing Designer Jeans"
Sander on eriti rahul, et püksid venivad nii palju, et saaks isegi spagaati teha, kui tahaks :)


11 kommentaari:

Helen ütles ...

Hullult ilusad asjad kõik!

Alates raamatust, kuni Sinu tehtud asjadeni välja.
Ma Mekkotehdase esimese raamatu ostsin kunagi puhtalt ilu pärast, sest siis olid seal juba enda lapse jaoks liiga väikesed lõiked. Mul on nii hea meel, et nüüd on ka "eakohane" raamat. Ei tea, kas selle jaoks peab Soome minema või on võimalik ka Eestis kuidagi saada....?
Ja muide, ma loodan, et Sa ikka mõtled ka oma teise raamatu peale.
Sinu oma on mul lisaks ilu pärast ka pidevalt kasutuses. :)

klaaspärlimäng ütles ...

Õmbelmisoskus on üks neist oskustest, mida üleni kadestan. Sinu õmmeldud riiete pilte on nii mõnus vaadata ja eks paneb ennasti tagant sundima, et see oskus ka ükskord ise ära õppida. Tänud, et Mekkotehdase uut raamatut tutvustasid, ja Maibrit on ikka nii andekas modell :)!!!

Uute kudumite pilte ootan ka :)

Nele ütles ...

Iga kord kui su blogiposte näen olen kurb, et mul ei ole õmblemiseks püsivust. Minu tase on padjapüüride õmblemine. Vaatan neid imeilusaid kleite ja igatsen endale ka. Hea ja eluline oskus. Selle asemel, et mööde poode konnata ja osta enamvähem sobivaid asju, teed sa sellised, mis on konkreetsele kandjale mõeldud ja istuvad valatult. Jaksu!

Inx ütles ...

Armas postitus! Tore, et katsetasid ka neid pükse Mekkotehdase raamatust. Üdini õnnestunud lõige! Vaatan ka, et mõndagi võiks sellest raamatust veel õmmelda. Nende esimese raamatu ostsin kohe, kui see neil välja ilmus. Lasin Soomes elaval sõbrannal enda aadressile tellida. Polnud veel poodideski. Ja samuti puhtalt ilu pärast, vahest vaatan ja naudin seda. Kirke oli sellest välja kasvamas ja nüüd see uus raamat on just temale. Muide, ka mulle endale, sest 170 pikkusele asjad on mulle sealt täitsa parajad :)
Maibrit on nunnu modell ja Krista Keltanen kahtlemata üks väga andeks fotograaf.
Laiguline romantiline kleidike mõjub üllatavalt värskelt :) Teksad on Maibritil jalas väga mõnusad ja poja püksid samuti. Ma juba kasutasin sama püksilõiget enda pükste jaoks ka ja oleme Kirkega ühtekad :P Igatahes plaanin ma selle lõike järgi veel mõned püksid meile juurde teha. Endale õmmeldud asjade postitust ma pole jõudnud veel teha :)

Krentu ütles ...

Aitäh, aitäh, Helen! Kahjuks ma ei tea, et kas seda raamatut ka kuskilt Eestist saama hakkab...

Klaaspärlimäng :) Aitäh Sulle heade sõnade eest! Kudumine mul kohe üldse ei edene. Talvel ikka tegin mõne asja, blogida neist ei jõudnudki, nüüd vaatan ikka ette, et mida võiks teha, aga muud asjad "söövad aja ära". Loodan isegi mõne valmisasjani jõuda!

Aitäh, Nele! Tegelikult maandub ka ise õmmeldes kappi asju, millega lõpuks ikka ei käi.... Vahel tahad näiteks lihtsalt õmblemise pärast midagi teha :)

Inx - atiäh Sulle! Jään ootama Su postitust Sinu uutest riietest :)

Sirliiz ütles ...

Maibrit on nii sinu moodi :)

Vaatan ja õhkan su õmmeldud rõivaid imetledes. Kõik nii ilusad!

Mekkotehdas esimese raamatu ostsin soomekeelse, seekord ootan, ehk tuleb ka see eestikeelsena kunagi müüki :) Ma soome keelt ei valda eriti ja jube pusserdamine oli nii õmmelda. Imeilus raamat tundub igatahes.

Kaja ütles ...

Maibrit on mõnel pildil ( selle laigulise kleidiga kivi otsas näiteks) nii ema moodi, et ma lehitsesin teksti tagasi, et kas õmblesid ka endale samasuguse kleidi! Ma ei ole nii suurt sarnasust vist näinudki kellelgi varem.
Raamat on ahvatlev. Mul on ka neiu 1 klassis ja sealt annaks talle palju õmmelda... Minu tase ka kõige parem paraku pole, peab ikka proovima :)
Loen Su blogi juba aastaid, olete ka meie perereise inspireerinud. Väga ilus blogi ja väga ilus pere :)

Krentu ütles ...

Aitäh, Sirliiz! Ma loodan, et see raamat tuleb eesti keeles ka, aga mul pole kahjuks mingit infot selle kohta....

Tänan heade sõnade eest, Kaja! Seda ikka öeldakse jah, et me oleme Maibritiga sarnased, aga minu ema jälle ei näe mingit sarnasust :))) Ta on vist ka ainuke inimene sellise arvamusega :)

Heli ütles ...

Suurepärane tutvustus! Tundub, et selle ühe raamatu järgi saab valmis õmmelda peaaegu tervikliku kapselgarderoobi ja seda mitte ühele lapsele, vaid kogu pere lastele.

killuke ütles ...

Väga armas kleit! Ja selline raamat oleks kulunud ära, kui mu lapsed väikesed olid :) Tegelikult rõõmustan, sest noorem neiu on äkki omal vabal soovil tee õmblemise juurde leidnud. Mis siinses väga läänestunud ühiskonnas üsna ebatavaline. Koolis neile ju käsitööd ei õpetata. Mina olen püüdnud, kuid muu elu tuleb vahele. Nüüd, olude sunnil, tegime kahe peale vesti valmis (pükste jaoks ei jätkunud tal aega, pidin ikka ise valmis meisterdama). Ja juba on tal mitu mõtet, mida veel õmmelda saaks.

Anonüümne ütles ...

milline Sinu koopia on noor preili!!!!